Novinky


Honda Civic Type R športové auto roka 2017

 

Honda Civic Type R získala ocenenie v ankete

Športové auto roka 2017

 

Čitatelia nemeckého magazínu “Sport auto” zvolili Hondu Civic Type R najlepším zahraničným  kompaktným športovým autom 2017 (Best Import Compact Sports Car)  Civic Type R bol vybraný ako najlepší vo svojej triede viac ako 13 000 hlasmi.

 

Civic Type R nazývaný aj ako „pretekárske auto na cesty“ vytvoril v apríli tohto roku na trati Nordschleife legendárneho okruhu Nürburgring traťový rekord pre vozidlá s pohonom prednej nápravy a nastavil latku konkurencii ako Seat Leon SC Cupra 300, Renault Megane GT TCe 205 a Kia Pro cee’d GT.

 

Je to druhý krát, čo spoločnosť Honda zakúsila úspech z ocenenia časopisom „Sport auto“. Už pred tým sa víťazstvo v kategórii “najlepšie zahraničné kompaktné športové auto” podarilo dosiahnuť vozidlu predchádzajúcej generácie, Civic Type R 2015.

 

Nové vozidlo Civic Type R dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy a je vybavené optimalizovaným 2.0 litrovým motorom VTEC TURBO, s výkonom 320 HP. Vďaka viacprvkovému zadnému zaveseniu a optimalizovaným aerodynamickým doplnkom, ktoré zabezpečujú špičkovú stabilitu vo vysokých rýchlostiach, bola maximálna rýchlosť vozidla zvýšená na 272 km/h.

 

Systém Honda SENSING je súčasťou štandardnej výbavy celého modelového radu Civic S funkciami pre zmiernenie následkov nehody, udržiavaním v jazdnom pruhu a inteligentným adaptívnym tempomatom, predstavuje jeden z najucelenejších systémov bezpečnosti vo svojej triede.