Novinky

TS HONDA Type R TCR model roka 2019

1. decembra 2019

Honda Civic Type R TCR získala ocenenie „Model roka“

Automobil Honda Civic Type R TCR získal ocenenie TCR Model roka po skvelej súťažnej sezóne na celom svete.

Titul Model roka udeľuje tvorca TCR, spoločnosť WSC Group, automobilu, ktorý bol v súťažiach na celom svete najúspešnejší, pričom do výsledkov sa započítavajú body z každej série spojenej s TCR počas obdobia 12 mesiacov.

Model Civic Type R TCR, ktorý je založený na sériovom vozidle Civic Type R a vytvoril ho dlhodobý technický partner spoločnosti Honda, spoločnosť JAS Motorsport, dosiahol neuveriteľný úspech vďaka víťazstvu na 14 veľkých šampionátoch v roku 2019 a na 65 pretekoch.

Počnúc prvými úspechmi pre jazdcov a tímy, ktoré získali René Munnich a ALL-INKL.COM Münnich Motorsport na súťaži TCR Middle East, sezóna pokračovala získaním titulov v Severnej Amerike, Európe, Ázii a Oceánii.

Medzi jednotlivé úspechy patrilo osem víťazstiev na pretekoch v súťaži WTCR – FIA World Touring Car Cup pre finalistov série Estebana Gierrieriho, Nestora Girolamiho a Tiaga Monteira, ako aj víťazstvo TCR pre portugalského jazdca na pretekoch Nurburgring 24 Hours s Markusom Oestriechom, Cedrikom Totzom a Dominikom Fugelom pre Team Castrol Honda Racing.

Víťazstvá na okruhoch v Daytone a Sebringu na súťaži IMSA Michelin Pilot Challenge získal tím LA Honda World Racing, zatiaľ čo Michelle Halderová sa stala prvou ženskou víťazkou na TCR v Nemecku a v tejto sezóne získala ocenenie Junior Cup.

Súčasný model Honda Civic Type R TCR debutoval na pretekoch Dubai 24 Hours v roku 2018 a celkovo získal 17 veľkých titulov a víťazstvo na 110 pretekoch, pričom v nasledujúcom roku je predpoklad, že prídu ďalšie.

Alessandro Mariani, CEO, JAS Motorsport, povedal: „Je veľká česť vidieť, že model Honda Civic Type R TCR získal titul TCR Model roka. Sme nesmierne hrdí na to, že sme oficiálnym technickým partnerom spoločnosti Honda; toto partnerstvo existuje nepretržite od roku 1999 a na jeho základe sme navrhli, postavili a súťažili s množstvom rôznych súťažných vozidiel, a dosiahli sme pre ne takýto úspech. Toto ocenenie je dôkazom odhodlanosti a profesionality našich zákazníckych tímov TCR na celom svete a zároveň potvrdením kvality sériového modelu Honda Civic Type R, ako aj technickej a predajnej podpory, ktorú ponúkame tým, ktorí súťažia s týmto automobilom. V našej centrále v talianskom Arlune máme neuveriteľne pracovitú skupinu ľudí, ktorú vedie náš projektový vedúci TCR Mads Fischer, a ktorá sa skladá z mechanikov, technikov a personálu logistiky, predaja a podpory, a dokazuje to, akú skvelú prácu všetci urobili na projekte Civic Type R TCR.“

Hiroshi Shimizu, General Manager Motorsport Division, Honda Motor Co, Ltd. povedal: „Je úžasné získať toto ocenenie od WSC na základe úspechu modelu Honda Civic Type R TCR. Vzorec TCR je založený na pretekoch zákazníkov a my sme vždy trvali na tom, aby tímy zúčastňujúce sa na Civic Type R TCR tak robili v skutočnom duchu kategórie. Úsilie, ktoré do toho vložili naši zákazníci na celom svete, bolo výnimočné a chceme im úprimne poďakovať za ich dôveru v značku Honda. Naša gratulácia patrí im všetkým, ako aj spoločnosti JAS Motorsport; podpora, ktorú poskytovali, bola na špičkovej úrovni. Ukazuje to tiež, aké silné je základné sériové vozidlo Civic Type R s jeho výnimočnou ovládateľnosťou a silným motorom. Dúfajme, že v roku 2020 sa nám bude dariť ešte lepšie.“